• ZABAWY Z KODOWANIEM I PROGRAMOWANIEM

• PRZYJACIELE SCOTTIEGO

Zaprszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców do obejrzenia spotu reklamowego, w którym udział wzięły dzieci z naszego przedszkola w czerwcu 2019.

Jesteśmy pilotażowym przedszkolem, które uczestniczyło w zajęciach z zakresu programowania z wykorzystaniem gry Scottie Go! Basic. Dzieci testowały nowy materiał metodyczny opracowany przez Annę Przepiórę - dla firmy BECREO - gry, zabawy, kodowanie, działania z grą.

PRZYJACIELE SCOTTIEGO to kółko zainteresowań prowadzone w tym roku w naszej CHATCE NIEDŹWIADKA.

Na zajęcia kółka uczęszczają dzieci z grupy IV i V, które wyraziły chęć i zainteresowanie zabawami z zakresu kodowania i programowania.

Spotkania odbywają się regularnie, w każdy wtorek, prowadzone przez panią Anię Przepiórę. Dzieci poprzez grę planszową, liczne zabawy ruchowe, dydaktyczne i logiczne uczą się tworzyć algorytmy, złożone z szeregu instrukcji, które musi wykonać SCOTTIE- kosmiczny przyjaciel dzieci.

W rozwiązywaniu problemów dzieciom pomaga aplikacja SCOTTIE GO!

Znalezione obrazy dla zapytania scottie go

ZABAWY Z  OZZIM

W każdą środę w grupie V, w czwartki w grupie IV oraz we wszystkie piątki w zajęciach popołudniowych w grupach starszych zainteresowane dzieci uczestniczą w zabawach z zakresu kodowania i programowania  z wykorzystaniem samojezdnych zabawek programowalnych typu OZOBOT.

Dzieci samodzielnie tworzą trasy dla ozobota OZZIEGO, programując mu drogę, wyznaczając przeszkody. W tym celu muszą nauczyc się stosowania różnorodnych kodów, które Ozzi odczytuje pokonując drogę.

Nasza baza w pomoce do kodowania i nauki programowania stale sie powiększa. Dzieci mają do dyspozycji puzzle, z których mogą tworzyć gotowe trasy lub konstruować je wg własnego pomysłu.

Podobny obraz

KODOWANIE NA DYWANIE

We wszystkich grupach od II półrocza prowadzone są zabawy z wykorzystaniem mat, kubeczków, pionków i innych zabawek, dzięki którym dzieci ćwiczą umiejętności kodowania.

Podobny obraz