• MARZEC

• Tydzień 28.03- 01.04 "Wiosna w ogródku"

W tym tygodniu będziemy zakładać "ogródek" w sali i na przedszkolnym terasie. Wybierzemy narzędzia do hodowli roślin, poznamy sposoby siania, sadzenia roślin oraz warunki potrzebne do ich wzrostu. Będziemy tworzyć zbiory kilkuelementowe na sylwetach i naturalnych okazach roślin. Nauczymy się piosenki "Ogrodniczka". Jeżeli warunki atmosferyczne będą dobre to napewno pójdziemy szukać  oznak wiosny i wiosennych kwiatów.
          Tydzień 21- 25.03 "Witaj Wiosno"
          Żegnamy zimę panną Marzanną i witamy wiosnę gaikiem wspólnie z przedszkolakami w ogrodzie. Poznajemy wiosenne kwiaty, określamy ich barwę, kształt. Rozwiązujemy wiosenne zagadki. Poznajemy ptaki, które wracają z ciepłych krajów. Dbamy o zdrowie - robimy wiosenne przekąski. Poznajemy pojęcie "nowalijki". Uczymy sie piosenki "Idzie wiosna polną drogą". Pamiętamy o zabawach ruchowych w sali i w ogrodzie przedszkolnym.

Tydzień 14-18.03 "W marcu jak w garncu"
          Poznajemy symbole pogodowe.Omawiamy pogodę za oknem. Dowiadujemy się co oznacza powiedzenie "W marcu jak w garncu". Dostosowujemy ubranie do pogody. Wychodzimy do ogrodu, szukamy oznak wiosny. Śpiewamy piosenkę "Leci marzec".

Tydzień 07- 11.03.2022 "Bawimy się w sklep"
          W tym tygodniu poznajemy pracę sprzedawcy. Zakładamy w sali kącik tematyczny "Sklepik". Wchodzimy w rolę sprzedawcy i klienta. Poznajemy nowe wyrazy: ekspedient, lada, regał, paragon.  Układamy towar wg rodzaju, przeliczamy, porównujemy. Płacimy za pomocą "zabawkowych" pieniędzy i kart. Pakujemy towar. Przypominamy sobie o zwrotach grzecznościowych. We wtorek obchodzimy urodzinki w grupie.

Tydzień 28.02-04.03 "W krainie dinozaurów"
          W tym tygodniu poznajemy przeszłość gdy żyły dinozaury. Dowiadujemy się co robiły, gdzie mieszkały. Zakładamy w sali kącik tematyczny. Słuchamy ciekawostek o dinozaurach, skamielinach.  Poznajemy pracę archeologa. Oglądamy okazy naturalne soli, węgla, skamielin. Wykonujemy "Matematycznego dinozaura" dzięki któremu będziemy doskonalić liczenie. Poznajemy noe techniki plastyczne. Cały tydzień będzie nam towarzyszyć piosenka "Dino i zbawa w chowanego". We wtorek ważny dzień- BAL W PRZEDSZKOLU!