• LUTY

Podobny obraz

26 II - 01 III  POZNAJEMY ZAWODY

1. JAK PRACUJE EKSPEDIENTKA?

2. IDZIEMY DO FRYZJERA

3. CO KUCHARKA WŁOŻY DZISIAJ DO GARNKA?

GOTUJEMY PIEROGI Z MAMĄ MICHAŁA

4. PRACA ODWAŻNEGO STRAŻAKA

5. W KLINICE WETERYNARYJNEJ

Jak ten czas szybko leci....Przed nami wyzwania kolejnego tygodnia. Mam nadzieję, że dzieci już się wychorowały i zaczną do nas wracać. Przełożyłam piątkowe eksperymenty z wulkanem na ten tydzień, by skorzystało więcej dzieci. Tak, że w któryś dzień wstrzelimy się między zajęcia z naszymi "wybuchami" :)

Ten tydzień przeznaczyłam na orientację zawodową, czyli ulubione zabawy dzieci w wcielanie się w różne życiowe role. Pogoda ma nam dopisać, więc odwiedzimy sklepy, zajrzymy do salonu fryzjerskiego, ale największą atrakcją tego tygodnia będzie spotkanie z kucharką z krwi i kości, czyli mamą Michała, z którą dzieci samodzielnie ulepią pierogi !!!

Oj, będzie się działo.

Mam prośbę, urządzamy sklepik spożywczy w sali. Jeżeli ktoś z Państwa może nam przekazać opakowania po produktach spożywczych /kaszach, ryżach, herbatach itp/, zabawa będzie jeszcze lepsza. Pojemniki, puszki zamykane, wszystko, co możemy postawić na sklepikowej ladzie, kupować i sprzedawać. Dziękujemy. Jeżeli u kogoś zalega stara, nieużywana kuchenna waga, chętnie wypożyczymy. Dziękujemy za pomoc.

Najlepsze pierogi ruskie

19 II - 23 II  LABORATORIUM PROFESORA MENZURKI

1. CO TO JEST LABORATORIUM?

2. KOLOROWE BAŃKI

3. CO PŁYWA  A CO TONIE?

4. ZABAWY KOLORAMI

5. KOLOROWY WULKAN

W tym tygodniu będzie ciekawie, ponieważ będziemy doświadczać, badać, eksperymentować. Dzieci poznają kilka ciekawych zabaw badawczych, w których aktywnie będą uczestniczyć i które będą przeżywać. Założymy sobie mini -laboratorium z prawdziwym wyposażeniem. Wykonując proste doświadczenia dzieci będą próbować wysuwać wnioski, wypowiadać się nt zaobserwowanych zjawisk.

chemik-ruchomy-obrazek-0004

12 II - 16 II  PUCHATKOWE BAJKOWISKO

1. BAJKI, BAJECZKI

2. KRASNOLUDKOWE ZABAWY

3. SPOTKANIE Z PINOKIEM I KRÓLEWNĄ KŁAMCZUSZKĄ

PUCHATKOWY DZIEŃ BEZ PLASTIKU

4. BAJKOWI BOHATEROWIE- ZAGADKI

5. ZAPRASZAMY DO TEATRU

Skończyły się ferie zimowe, wracamy z urlopów, wyjazdów do przedszkola. Pierwszy tydzień po dłuższym, wolnym okresie minie nam lekko i przyjemnie, aby ponownie wrócić do systematycznej pracy.

W nadchodzących dniach dzieci utrwalą treść znanych bajek, imiona bajkowych bohaterów. Przypomnimy pojęcie MORAŁ i sprawdzimy, że niemal każda klasyczna bajka, przekazuje ważne wartości i czegoś mądrego uczy. Porozmawiamy o wartości czynienia dobra, mówienia prawdy,  o znaczeniu życzliwości, uczciwości i otwartości na innych.

W środę zorganizujemy sobie DZIEŃ BEZ PLASTIKU, będziemy korzystać tylko z drewnianych zabawek. Jak ktoś ma ochotę, może podobnie jak w ubiegłym roku wypożyczyć na ten jeden dzień jakieś drewniane zabawki. Dobrze, jakby nie było zbyt drobnych elementów. My posiadamy również spory ich zestaw i to w dużej mierze dzięki Państwa życzliwości.

Od poniedziałku wprowadzamy dyżury w kącikach- mamy już przygotowaną tablicę ze zdjęciami. Do tej pory dzieci dyżurowały okazjonalnie.

Wprowadzamy również stały Kącik wycinania- dzieci będą miały dostęp do nożyczek, oczywiście pod kontrolą nauczyciela. Mam prośbę, abyście Państwo pozwalali dzieciom w domu wycinać, bo one to uwielbiają a o wiele łatwiej dopilnować jedno dziecko w domu, niż wycinającą grupę w sali przedszkolnej. Pozwólcie im wycinać obrazki ze starych gazet, ciąć papier na paski, rozcinać, wycinać figury. To czynność przygotowująca do trzymania przyboru do pisania, bo usprawnia pracę nadgarstka, mięśni palców i całych rączek.

13 II- 17 II  PUCHATKOWY KARNAWAŁ

1. CO TO JEST KARNAWAŁ?

2. WIELKI BAL KARNAWAŁOWY

3. KARNAWAŁ W BIBLIOTECE

4. KOLOROWE BALONY

5. WESOŁE MASKI

Muzyka i taniec: Animowane gify i obrazki - Karnawał

Przed nami tydzień pełen wrażeń. W poniedziałek pieczemy pączki. We wtorek uczestniczymy w wielkim, oczekiwanym przez dzieci przez cały rok BALU PRZEBIERAŃCÓW. W środę będziemy uczestniczyć w kolejnych przygodach Wróbelka Elemelka w BIBLIOTECE, ale również dowiemy się więcej nt samego karnawału. Dwa pozostałe dni to czas zabaw z balonami i maskami, Będzie się działo!!!

gify bal karnawałowy | Feliz año nuevo gif, Nochevieja, Monologo

!

2. DYSCYPLINY UPRAWIANE  NA ŚNIEGU

3. DYSCYPLINY UPRAWIANE NA LODZIE

4. BEZPIECZNA ZIMA

5. ZIMOWA ODZIEŻ I SPRZĘTY SPORTOWE

Korzystając z dobrodziejstwa pogody, przybliżymy sobie rodzaje zimowych dyscyplin sportowych, z naciskiem na ogromny wpływ ruchu na zdrowie człowieka. Przybliżymy nazewnictwo dyscyplin uprawianych na lodzie, śniegu oraz nazwy elementów garderoby i sprzętów niezbędnych do ich uprawiania. Zwrócimy również uwagę na wagę bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. W dalszym ciągu utrwalamy nazwy części ciała.

14 lutego odbędzie się w naszym przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY.

Proszę przemyśleć kwestię stroju dla dziecka.

3. heart KAPELUSZOWY BAL- ZABAWY Z BABCIĄ I DZIADKIEMheart

4. SPOTKANIE Z BAŁWANKIEM

5. ZIMOWE ZABAWY Z LODEM

Skończyły się ferie, czas powrócić do rzeczywistości, stałego rytmu i ustalonego porządku. Nadchodzący tydzień to czas tematyki dotyczącej zimy i jej charakterystycznych cech. Mam nadzieję, że uda nam się poobserwować śnieg, ponieważ będziemy w tym tygodniu sporo doświadczać.

Przede wszystkim jednak przed nami nasza długo oczekiwana uroczystość dla naszych babć i dziadków. Przypominam, czekamy na gości:

01. II. 2023,  czyli w środę o godzinie 9.30

Bardzo proszę o przyprowadzenie dzieci we wtorek do godziny 8.00.

Dziadków serdecznie prosimy o obuwie zmienne.

Kapelusze przekazujemy do przedszkola we wtorek.

Dzieci ubieramy wg wcześniejszych ustaleń: chłopcy biała góra /koszula, trykotka lub polówka/, ciemne spodnie, dziewczynki biała góra /bluzka lub trykotka/, spódniczki tiulowe. Kto nie ma, my mamy do pożyczenia.

Dziekuję!