- PUCHATKOWA GALERIA ZDJĘĆ
- STYCZEŃ
- PUCHATKOWE CZYTANKOWO
- KĄCIK CZERWONE SERDUSZKO
- PUCHATKOWY KĄCIK JUBILATA
- ZAKŁADKA SZEŚCIOLATKA
- O GRUPIE-INFORMACJE DLA RODZICÓW
- PUCHATKOWE CIEKAWOSTKI I ARTYKUŁY
- KOMPETENCJE KLUCZOWE
- LUTY
- MARZEC
- KWIECIEŃ
- MAJ
- CZERWIEC
- WRZESIEŃ
- PAŹDZIERNIK
- LISTOPAD
- GRUDZIEŃ
- EDUKACJA ZDALNA 2019/20
- EDUKACJA ZDALNA 2020/2021
- EDUKACJA ZDALNA 2021/2022
PAŹDZIERNIK
28 X - 31 X JESIENNA SZARUGA
1. ZABAWY Z PARASOLEM. M- JAK MAMA
2. JESIENNA SZARUGA- TURNIEJ JESIENNY
3. DYNIOWY BAL- PAŹDZIERNIKOWE URODZINKI
4. SKOKI MAŁE I DUŻE PRZEZ DESZCZOWE KAŁUŻE
Przed nami krótszy tydzień ale pełen wyzwań i wrażeń. We wtorek odbędzie się MIĘDZYGRUPOWY TURNIEJ JESIENNY- wszystkie starszaki wspólnie usystematyzują wiedzę nt jesieni.
W środę obchodzimy urodzinki trójki dzieci ale w radosnych okolicznościach DYNIOWEGO BALU. Proszę przygotować dzieciom stroje lub gadżety, wiążące się z tym jesiennym czasem, mogą być dyniowe, związane z Halloween lub załozyć dzieciom ubrania w odpowiednim kolorze.
W czwartek, jak pogoda pozwoli, dzieci odwiedzą cmentarz i zapalą świeczkę pod krzyżem.
UTRWALAMY LITERY: O, o, A, a, I, i, E, e
NOWA LITERA: M, m
UTRWALAMY CYFRY: 1, 2, 3
NOWA CYFRA: 4
ZNAMY ZNAKI:
NOWY ZNAK:
21 X - 25 X WIELKIE, JESIENNE PRZYGOTOWANIA
1. JESIENNE PRZYGOTOWANIA ZWIERZĄT- LAS
2. JESIENNE PRZYGOTOWANIA ZWIERZĄT- ŁĄKA I POLE
E - JAK EDEK
3. POŻEGNANIE PTAKÓW
LICZBA 3
4. ODGŁOSY JESIENNEGO LASU
5. SMAKOŁYKI ZE SPIŻARNI
Kontynuujemy jesienną tematykę. Dzieci utrwalą wiedzę nt przygotowań zwierząt, ptaków i ludzi do nadchodzącej zimy. W dalszym ciągu rozmawiać będziemy o drzewach, rozpoznawać je po liściach, owocach, zapamiętywać ich nazwy. W międzyczasie trwa diagnoza i obserwacja umiejętności dzieci, na co też potrzeba nam sporo czasu, więc mamy co robić.
Jeżeli ktoś z Państwa przygotowywał przetwory na zimę i może z nami podzielić się maleńkim słoiczkiem, np ogórków, kapusty, dżemu do zajęć sensorycznych na piątek, to będę wdzięczna. Jeżeli nie macie Państwo, nie szkodzi, kupię w czwartek po odrobince, do kosztowania.
UTRWALAMY LITERY: O, o, A, a, I, i
NOWA LITERA: E, e
UTRWALAMY CYFRY: 1, 2
NOWA CYFRA: 3
ZNAMY ZNAKI:
NOWY ZNAK:
30 października obchodzimy w grupie DZIEŃ DYNI. W tym dniu jednocześnie będziemy świętować urodzinki dzieci urodzonych w październiku. Proszę pomyśleć już dziś o strojach, można przebrać dzieci na pomaranczowo w dynie, ale również w stroje halloweenowe, bo wiem, że dzieci takie mają.
14 X - 18 X JESIEŃ, JESIEŃ DOKOŁA
1. JESIEŃ W PARKU
2. JESIEŃ W LESIE. I - JAK IGŁA
3. BARWY JESIENI
4. JESIENNA MUZYKA.
WIZYTA W BIBLIOTECE- ROZPOCZĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU CZYTELNICZEGO: PLASTUŚ WESOŁY, ZAPROWADZI NAS DO SZKOŁY
5. IDZIEMY NA GRZYBY
W nadchodzącym tygodniu wejdziemy w tematykę jesiennego lasu i parku. Będziemy poznawać wybrane drzewa liściaste i iglaste, podziwiać i bawić się darami jesieni, liczyć je, porównywać, klasyfikować. Porozmawiamy również o grzybach, dowiemy się, czym grozi ich samodzielne dotykanie i zbieranie. W czwartek odwiedzimy bibliotekę, bo poprzednie spotkanie było odwołane. Spotkamy się również z panią bibliotekarką w przedszkolu, w ramach projektu Kicia Kocia.
Proszę o przyniesienie przez dzieci do środy po 1 rolce po papierze toaletowym.
UTRWALAMY LITERY: O, o, A, a
NOWA LITERA: I, i
UTRWALAMY CYFRY: 1
NOWA CYFRA: 2
ZNAMY ZNAKI:
NOWY ZNAK:
ZAPRASZAM DO GROMADZENIA I SUSZENIA LIŚCI, CIEKAWYCH GAŁĄZEK, TRAW, SUSZONYCH KWIATÓW Z DZIAŁKI. NIEKTÓRE DRZEWA ZACZYNAJĄ SIĘ JUŻ ODBARWIAĆ. SUSZONE LIŚCIE BĘDĄ NAM POTRZEBNE W NAJBLIŻSZYCH TYGODNIACH, MOGĄ JE DZIECI PRZYNOSIĆ DO PRZEDSZKOLA.
07 X - 11 X W PUCHATKOWYM OGRODZIE
1. IDZIEMY DO OGRODU
2. A- JAK APARAT
3. CO POD A CO NAD ZIEMIĄ
4. WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI
5. ŚWIĘTO TIULOWEJ SPÓDNICZKI- DZIEŃ DZIEWCZYNEK
Przed nami kolejny witaminowy tydzień. Będziemy liczyć warzywa, porównywać, segregować, badać węchem, dotykiem, wzrokiem i smakiem. Dowiemy się- jak rosną warzywa: które dojrzewają nad, które pod ziemią. Oczywiście, odbędą się również uwiebiane przez dzieci zajęcia kulinarne. Utrwalamy pojęcie PIRAMIDA ZDROWIA i zapamiętujemy, jak ważne miejsce w naszym odżywianiu stanowią właśnie warzywa.
UTRWALAMY LITERY: O, o
NOWA LITERA: A, a
UTRWALAMY CYFRY: 1
NOWA CYFRA:
ZNAMY ZNAKI:
NOWY ZNAK:
W piątek obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIEWCZYNEK, pod hasłem ŚWIĘTO TIULOWEJ SPÓDNICZKI. Bardzo proszę , aby dziewczynki wystroiły się na piątek w spódniczki, najlepiej tiulowe. Jeżeli mają jakieś diademy, korony to również mogą założyć. Jeżeli dziecko nie ma spódniczki, proszę nie kupować, ja mam kilka w swoim posiadaniu, to chętnie pożyczę. Oczywiście ten dzień, podobnie jak święto chłopców umilimy zabawami przy muzyce i tańcami. Będzie się działo!
30 IX- 04 X W PUCHATKOWYM SADZIE
1. PUCHATEK WITA JESIEŃ
JESTEM SUPERBOHATEREM- DZIEŃ CHŁOPAKA
2. O- JAK OWOCE
3. W SADZIE- CO Z KRZAKA A CO Z DRZEWA
WIZYTA W SKLEPIE BIEDRONKA
4. WIZYTA W BIBLIOTECE
ROZPOCZĘCIE OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU CZYTELNICZEGO: PLASTUŚ WESOŁY, ZAPROWADZI NAS DO SZKOŁY
5. OWOCOWE SMAKOŁYKI
Wkraczamy w tematykę jesienną. W nadchodzących dniach będziemy rozmawiać o sadzie, o owocach, dowiadywać się, jak rosną owoce. Oczywiście, będzie dużo zabaw sensorycznych, czyli smakowania, wąchania, badania dotykiem. Nie obejdzie się również bez zajęć kulinarnych. W tym tygodniu sporządzimy ciasto owocowe, sporządzimy kompoty do naszej mini spiżarni .
Serdecznie proszę, aby we wtorek dzieci przyniosły jakieś owocki do przedszkola, z których wspólnie wyczarujemy nasze pyszności, a przede wszystkim wykorzystamy do zabaw badawczych i sensorycznych.
Zaczynamy zagospodarowywać kącik przyrody, dzieci mogą przynieść zebrane kasztany, szyszki, wrzosy, dynie, wszystko, co może udekorować nasz Kącik Przyrody. Dziękujemy!
W poniedziałek mamy Dzień Chłopaka- proszę chłopcom, w miarę możliwości przygotować jakieś przebranie /Batman, Supermen, itp, co lubią/, by mogli się czuć w tym dniu wyjątkowo.
W środę idziemy do Biedronki- dzięki mamie Bruna będziemy mogli zajrzeć na zaplecze, zobaczyć sklep od drugiej strony.
W czwartek jesteśmy umówieni w Bibliotece, rozpoczynamy nowy projekt ze znanym wszystkim z dzieciństwa Plastusiem.
Proszę, aby każde dziecko miało już w szafce strój do ćwiczeń. Do tej pory pani Ania ćwiczyła z nimi w ogrodzie, jednakże pogoda się zmienia i teraz już będą się przebierać i ćwiczyć w sali.
UTRWALAMY LITERY:
NOWA LITERA: O, o
UTRWALAMY CYFRY:
NOWA CYFRA: 1
ZNAMY ZNAKI:
NOWY ZNAK:
Rozoczyna się diagnoza oraz obserwacja umiejętności dzieci we wszystkich obszarach ich rozwoju.
23 X- 27 X BARWY JESIENI
1. JESIEŃ W PEŁNEJ KRASIE
2. WIELKI KOSZ A W NIM WRZOS
3. GRZYBY KUBUSIA PUCHATKA
4. KOLOROWY DZIEŃ - ŚWIĘTO KOLOROWEGO LIŚCIA
5. PTASIE ZWYCZAJE
Kontynuujemy jesienną tematykę. Dzieci w dalszym ciągu utrwalają nazwy pór roku i charakterystyczne ich cechy. Rozmawiać będziemy o pozostałych darach jesieni, czyli o tym, co znajdziemy w parku /kasztany, żołędzie, jarzębinę, kolorowe liście a także w lesie /grzyby, wrzosy, szyszki/. Dzieci przypomną sobie nazwy przedstawicieli ptaków, które migrują z Polski oraz te, które pozostają w kraju na zimę.
Na środę bardzo proszę, aby każda dziewczynka przyniosła 1 średni korzeń pietruszki a chłopiec 1 obły, średniej wielkości ziemniak.
W czwartek organizujemy KOLOROWY DZIEŃ, w związku z DNIEM KOLOROWEGO LIŚCIA. Bardzo proszę, aby dzieci w tym dniu były ubrane w barwach jesiennych, czyli do wyboru na czerwono, żółto, pomarańczowo, brązowo lub ciemno-zielono. Co kto ma.
Każde z dzieci niech poszuka na spacerze kolorowych liści, które należy włożyć gdzieś w gazety i przycisnąć, by na czwartek przynieść do przedszkola.
Dzieci mogą do przedszkola przynosić dary jesieni. Mamy bardzo dużo kasztanów, można przynieść jeszcze jarzębinę, suche kwiaty z działki, wrzos, dynie, szyszki, co tam komu wpadnie w ręce. Dziękuję.
16 X- 20 X ZWIERZĘTA LEŚNE JESIENIĄ
1. SPACER DO LASU
2. MIESZKAŃCY LASU
3. ZIMOWE ŚPIOCHY
4. ZIMOWE ZAPASY
5. CIEPŁE FUTRO NA ZIMĘ
Za nami wiele bardzo aktywnych dni. Nadchodzący tydzień minie nam nieco spokojniej. Będziemy poznawać zwierzęta zamieszkujące polskie lasy, dowiadywać się o ich zwyczajach dotyczących gromadzenia zapasów na zimę, gromadzenia tłuszczu, czy zmiany futra. Dzieci dowiedzą się, które zwierzęta zapadają w zimowy sen a które będą żerować przez całą długą zimę.
W środę rozpoczynamy kolejny całoroczny projekt edukacyjny, o czytelniczym charakterze: Z KICIĄ KOCIĄ MALUCHY ZAMIENIAJĄ SIĘ W ZUCHY. W tym zakresie cyklicznie odwiedzać nas będzie pani bibliotekartka, z którą będziemy poznawać kolejne losy bohaterki książkowej Kici Koci.
W związku ze śmiercią naszej drogiej koleżanki pani Agnieszki, w poniedziałek większośc pracowników przedszkola pojedzie na pogrzeb. Oczywiście, w przypadku, gdy ktoś nie znajdzie opieki, będzie w przedszkolu zorganizowana opieka dla tej grupki dzieci. Serdecznie dziękujemy Państwu za umożliwienie nam udziału w tej bardzo przykrej dla wszystkich i ostatniej z udziałem naszej Agnieszki ceromonii.
09 X- 13 X JARZYNOWA JESIEŃ
1. PUCHATEK W OGRÓDKU
2. PUCHATKOWE ZABAWY JARZYNOWE
3. JARZYNOWY BAL
WIKTORII URODZINKI I ŚWIĘTO KAŻDEJ DZIEWCZYNKI
4. WIZYTA W BIBLIOTECE
5. WYCIECZKA DO PALMIARNI W GLIWICACH
Przed nami tydzień pełen ciekawych wydarzeń. Będziemy rozmawiać o warzywach, utrwalać ich nazwy, wykorzystywać w zabawach. Do tematu warzyw będziemy wracać jeszcze w okresie wczesnej wiosny, jest to temat ważny, w związku z oporami większości dzieci do ich spożywania.
W środę świętować będziemy Dzień Dziewczynek i Urodzinki naszej Wiktorii, a uczcimy ten dzień tańcem i radosną zabawą na naszym JARZYNOWYM BALU. Proszę o ubranie dzieci na środę w kolorze jakiegoś warzywa /np: kolor zielony, pomarańczowy, czerwony, brązowy, żółty, fioletowy- do wyboru/. Bez ozdób, dzieci otrzymają opaski na głowy.
W czwartek rozpoczynamy OGÓLNOPOLSKI PROJEKT CZYTELNICZY: NIE LADA TO GRATKA! POZNAJEMY MISIA USZATKA, we współpracy z miejscową biblioteką. Projekt trwać będzie cały rok.
W piątek dzieci uczestniczyć będą w naszej pierwszej w tym roku wycieczce do Palmiarni w Gliwicach. Myślę, że dzieci mogą zabrać sobie plecaczek z małą buteleczką wody.
Pozostało nam dużo owoców, wykorzystamy je do sporządzenia sałatki warzywno- owocowej, może jakiegoś napoju. Proszę każdego tylko o jedno dowolne warzywko w tym tygodniu, do udekorowania kącika przyrody. Dziękuję.
ę
02 XI- 04 XI PUCHATEK POZNAJE PTAKI
02 XI- 04 XI PUCHATEK POZNAJE PTAKI
1. I PUCHATKOWY RAJD PIESZY: W POSZUKIWANIU WRÓBELKA ELEMELKA
2. SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- WRÓBELKA ELEMELKA POZNAJEMY, Z NIM PRZYGODY PRZEŻYĆ CHCEMY- rozpoczęcie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego
3. MAŁE I DUŻE PTAKÓW PODRÓŻE
Przed nami kolejne piękne dni, wykorzystamy je zatem
1. I PUCHATKOWY RAJD PIESZY: W POSZUKIWANIU WRÓBELKA ELEMELKA
2. SPOTKANIE BIBLIOTECZNE- WRÓBELKA ELEMELKA POZNAJEMY, Z NIM PRZYGODY PRZEŻYĆ CHCEMY- rozpoczęcie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego
3. MAŁE I DUŻE PTAKÓW PODRÓŻE
Przed nami kolejne piękne dni, wykorzystamy je zatem na wycieczki i wyjścia w teren. W środę udamy się na działkę pani Sylwii , gdzie szukać będziemy małego figlarnego ptaszka o wdzięcznym imieniu Elemelek. W czwartek rozpoczniemy realizację ogólnopolskiego projektu o Elemelku, który otworzą nam i będą z nami realizować panie bibliotekarki. Zakończymy tydzień zabawami dotyczącymi ptaków i ich zwyczajów.
Na środowy rajd proszę wyposażyć dzieci w mały plecaczek z maleńką buteleczką wody i wafelkiem do przegryzienia podczas wyprawy. Dziękuję!
24 X- 28 X PUCHATKOWA JESIEŃ KOLOROWA
1. ŚWIAT SIĘ MIENI BARWAMI JESIENI
2. BAWIMY SIĘ WEOŁO, GDY LIŚCIE TAŃCZĄ W KOŁO
3. GDY PADA, GDY WIATEREK- WEŹ PARASOL NA SPACEREK
4. WIELKI PUCHATKOWY BAL DYNIOWY
5. MAŁE I DUŻE BOĆKA PODRÓŻE
Wykorzystując ładne, słoneczne dni, kontynuujemy jesienną tematykę. Utrwalimy poznane treści, porozmawiamy o zmianach w temperaturze, pogodzie, zwyczajach niektórych ptaków, które opuściły gniazda i udały się w daleką podróż do ciepłych krajów. W dalszym ciągu utrwalamy nazwy kolorów i świetnie się nimi bawimy. W tym tygodniu przed nami wiele sensorycznych zabaw, rozbudzających nasze zmysły: będziemy jesień podziwiać, dotykać, wąchać a nawet jej słuchać.
Jeżeli na weekendowym spacerku uda się jeszcze dziecku zebrać ładne, świeżo opadłe listki, można przynieść do przedszkola, posłużą do naszych zabaw. Dobrze jest włożyć je do gazety i przycisnąć czymś ciężkim, by nie straciły formy i kształtu.
W CZWARTEK URZĄDZAMY BAL DYNIOWY! PRZEBIERAMY DZIECI ZA DYNIE LUB W INNE STROJE, KOJARZĄCE SIĘ Z TYM KLIMATEM: CZAROWNICE, MAGOWIE, KOTY, CO KTO WYMYŚLI. MILE WIDZIANE DYNIE DO DEKORACJI, JEŻELI KOMUŚ WZESZŁY NA DZIAŁCE. MOJE DYNIE NIESTETY NIE UDAŁY SIĘ TEGO ROKU :)
PROSZĘ PAŃSTWA: WSPIERAJMY DZIECKO W NAUCE NAKŁADANIA BUTÓW I KURTEK , OCZYWIŚCIE BEZ KONIECZNOŚCI ICH ZAPINANIA CZY ZAWIĄZYWANIA, BO NA TO JESZCZE Z CZASEM PRZYJDZIE PORA. TRZYLATEK BEZ PROBLEMU POWINIEN OPANOWAĆ TE UMIEJĘTNOŚCI I NIEKTÓRE DZIECI JUŻ ZACZYNAJĄ SAMODZIELNIE TO CZYNIĆ . BĘDZIEMY SPRAWNIEJ OBSŁUGIWAĆ SIĘ W SZATNI PODCZAS WYCHODZENIA NA SPACERY, GDYŻ UBRANE DZIECI NIE BĘDĄ SIĘ POCIĆ W KURTKACH, OCZEKUJĄC NA POZOSTAŁYCH. WIADOMO, ŻE RANEK NIE SPRZYJA TYM CZYNNOŚCIOM, GDY ODPROWADZAMY DZIECKO DO PRZEDSZKOLA I SPIESZYMY SIĘ DO PRACY, ALE PODCZAS WYJŚĆ NA POPOŁUDNIOWE SPACERY, DO SKLEPU, POZWALAJMY DZIECIOM NA SAMOOBSŁUGĘ. POPROŚMY BABCIE LUB DZIADKÓW, MOŻE MAJĄ WIECEJ CZASU, NIECH POD ICH OKIEM DZIECKO DOSKONALI SIĘ W SAMOBSŁUDZE, BO TO DOBRZE WPŁYNIE NA JEGO SAMOOCENĘ I OSIĄGANIE POCZUCIA SPRAWSTWA- "JA JUŻ POTRAFIĘ" .
17 X- 21 X MIŚ PUCHATEK DBA O ZDROWIE
1. WODA I SOK TO W ZDROWIE SKOK
2. ZDROWE DANIA DO CHRUPANIA
3. ZDROWY ODPOCZYNEK DLA CHŁOPCÓW I DZIEWCZYNEK
4. MIŚ O CZYSTOŚĆ DBA- DBAM I JA!
5. KAŻDY TO POWIE- GIMNASTYKA TO ZDROWIE!
SERDECZNIE PAŃSTWU DZIĘKUJEMY Z PANIĄ SYLWIĄ ZA MIŁE SŁOWA, WSZYSTKIE WSPANIAŁE NIESPODZIANKI I SŁODKOŚCI Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ. KAŻDE DOBRE SŁOWO I UZNANIE KTÓRE SŁYSZYMY Z PAŃSTWA UST, DODAJE SKRZYDEŁ I NAPĘDZA DO DALSZEJ PRACY. JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY!!!
Przed nami nowy tydzień i nowa tematyka, co nie znaczy, że do tematyki jesieni już nie wrócimy. Praca z małymi dziećmi w przedszkolu kręci się cały czas wokół kalendarza i tego co bliskie dziecku.
Przez kolejne dni będziemy rozmawiać o zdrowiu, które teraz w czasie pandemicznym oraz jesiennym często nas zawodzi. Dzieci poznają podstawowe składniki zdrowego stylu życia, czyli dbałość o dobrą dietę, w tym picie dużej ilości zdrowych płynów, zostaną zapoznane ze znaczeniem snu i relaksu w życiu człowieka a także dowiedzą się , że bez dbałości o higienę oraz kondycję fizyczną nie osiągniemy dobrych rezultatów w zakresie dbałości o własne zdrowie.
W poniedziałek i wtorek jeszcze odrobinę pokuchcikujemy, ponieważ zostało nam jeszcze troszkę warzyw i owoców. Jeżeli ktoś jednak może, można przynieść:
na poniedziałek 1 małą / bo ma więcej soku/ marchewkę na sok. Jabłka mam z mojej działeczki, to przyniosę. Ale marchewka się przyda, bo zużyliśmy na ciasto. Dziękuję!
10 X- 14 X PUCHATKOWY TYDZIEŃ JARZYNOWY
1. ZIELONA SKÓRKA OGÓRKA
2. DZIŚ ŚWIĘTO DZIEWCZYNY I MARCHEWKI URODZINY!
ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK I URODZINKI
3. JARZYNY Z MROŹNEJ KRAINY
4. DLACZEGO PŁACZE ŻÓŁTY PAN ZIEMNIACZEK?
5. ROBIMY ZAPASY NA ZIMOWE CZASY
BARDZO PAŃSTWU DZIĘKUJĘ ZA ZAANGAŻOWANIE I POMOC W PRZYGOTOWANIE DZIECI DO ZAJĘĆ ORAZ WZBOGACANIE NASZEJ SALI. W ZAKŁADCE CZERWONE SERDUSZKO WSPÓLNIE Z DZIEĆMI DZIĘKUJĘMY WSZYSTKIM I NIEKTÓRYM Z OSOBNA ZA WSPIERANIE NASZEJ MAŁEJ MALUSZKOWEJ SPOŁECZNOŚCI. DZIĘKUJEMY !!!
Za nami kolejne jesienne zajęcia. Dzieci nadal przyswajają pojęcie "pora roku". "jesień". Przez kolejne tygodnie dzieci będą poznawać cechy aktualnej pory roku, co pozwoli ugruntować podstawową wiedzę nt jesieni.
W tym tygodniu poznamy pojęcie "ogród", spiżarnia, osłuchamy się z nazwami warzyw, poznamy je bliżej. Zamienimy się ponownie w kucharzy i wyczarujemy małe, puchatkowe "co nieco" z naszych warzyw. Poznamy sposoby przechowywania warzyw- mrożenie oraz przetrzymywanie w słoikach.
Dalej kontynuujemy naukę kolorów. Dzieciom to bardzo się podoba, więc dla ich utrwalania ponownie proszę w miarę możliwości o ubranie dzieci w bieżącym tygodniu wg harmonogramu:
PONIEDZIAŁEK- ZIELONY
WTOREK- POMARAŃCZOWY
CZWARTEK- ŻÓŁTY
CHODZI O TRYKOTKĘ LUB JAKIEŚ AKCENTY W UBRANIU. NIE MA KONIECZNOŚCI PRZEBIERANIA CAŁEGO DZIECKA, WIEM, ŻE BYŁOBY TO TRUDNE. JEŻELI KTOŚ NIE POSIADA TAKICH UBRANEK, TO NIE SZKODZI, PROSZĘ UBRAĆ DZIECKO ZWYCZAJNIE. NIE KUPUJMY SPECJALNIE UBRAŃ, PROSZĘ .
W tym tygodniu do zabaw sensorycznych i kulinarnych przydadzą się nam: warzywa zielone /poniedziałek/, pomarańczowe /wtorek/, żółte /czwartek/. PROSZĘ WYPOSAŻYĆ DZIECKO W KTÓREŚ Z WARZYW , NIE MA POTRZEBY ZAKUPOWANIA WSZYSTKICH RODZAJÓW. DZIĘKUJĘ
We wtorek obchodzimy dwa święta, urodzinki naszej Wiktorii i święto wszystkich dziewczynek. Będziemy tańczyć i wesoło się bawić. Z okazji nadchodzącego święta dziewczynek oraz chłopaka które już obchodziliśmy, pani dyrektor zamówiła MAGIKA. Występ odbył się w środę.
03 X- 07 X PUCHATKOWY TYDZIEŃ OWOCOWY
1. WYPRAWADO SADU
2. CZERWONE JABŁUSZKO
3. ZŁOCISTA GRUSZECZKA
4. SOCZYSTA ŚLIWECZKA
5.PUCHATKOWY DESEREK OWOCOWY
BARDZO PAŃSTWU DZIĘKUJĘ ZA ZAANGAŻOWANIE I POMOC W PRZYGOTOWANIE DZIECI DO ZAJĘĆ ORAZ WZBOGACANIE NASZEJ SALI. W ZAKŁADCE CZERWONE SERDUSZKO WSPÓLNIE Z DZIEĆMI DZIĘKUJĘMY WSZYSTKIM I NIEKTÓRYM Z OSOBNA ZA WSPIERANIE NASZEJ MAŁEJ MALUSZKOWEJ SPOŁECZNOŚCI. DZIĘKUJEMY !!!
Za nami pierwsze jesienne zajęcia. Dzieci przyswajają pojęcie "pora roku"- co nie jest dla nich łatwe, a wręcz abstrakcyjne. Przez kolejne tygodnie dzieci będą poznawać cechy aktualnej pory roku, co pozwoli ugruntować podstawową wiedzę nt jesieni.
W tym tygodniu poznamy pojęcie "sad", osłuchamy się z nazwami drzew, na których rosną owoce. Poznamy je bliżej, bo w naturalnym środowisku. Zbierzemy jabłka z jabłoni, wielozmysłowo zbadamy je oraz inne owoce. Będziemy wąchać, smakować, dotykać. Zamienimy się również w kucharzy i wyczarujemy małe, puchatkowe "co nieco" z naszych owoców.
W celu nauki i utrwalania kolorów proszę w miarę możliwości o ubranie dzieci w bieżącym tygodniu wg harmonogramu:
WTOREK- CZERWONY
ŚRODA- ŻÓŁTY
CZWARTEK- NIEBIESKI, lub FIOLETOWY
CHODZI O TRYKOTKĘ LUB JAKIEŚ AKCENTY W UBRANIU. NIE MA KONIECZNOŚCI PRZEBIERANIA CAŁEGO DZIECKA, WIEM, ŻE BYŁOBY TO TRUDNE. JEŻELI KTOŚ NIE POSIADA TAKICH UBRANEK, TO NIE SZKODZI, PROSZĘ UBRAĆ DZIECKO ZWYCZAJNIE LUB EWENTUALNIE NA ZIELONO, BO KAŻDY Z POZNAWANYCH OWOCÓW WYSTĘPUJE RÓWNIEŻ W ZIELONEJ BARWIE. NIE KUPUJMY SPECJALNIE UBRAŃ, PROSZĘ .
W tym tygodniu do zabaw sensorycznych i kulinarnych przydadzą się nam: jabłka, gruszki, śliwki, a na piątek owoc egzotyczny: banan, pomarańcza, mandarynka, cytryna itp. PROSZĘ WYPOSAŻYĆ DZIECKO W KTÓREŚ Z OWOCÓW , NIE MA POTRZEBY ZAKUPOWANIA WSZYSTKICH. DZIĘKUJĘ