- PUCHATKOWA GALERIA ZDJĘĆ
- STYCZEŃ
- PUCHATKOWE CZYTANKOWO
- KĄCIK CZERWONE SERDUSZKO
- PUCHATKOWY KĄCIK JUBILATA
- ZAKŁADKA SZEŚCIOLATKA
- O GRUPIE-INFORMACJE DLA RODZICÓW
- PUCHATKOWE CIEKAWOSTKI I ARTYKUŁY
- KOMPETENCJE KLUCZOWE
- LUTY
- MARZEC
- KWIECIEŃ
- MAJ
- CZERWIEC
- WRZESIEŃ
- PAŹDZIERNIK
- LISTOPAD
- GRUDZIEŃ
- EDUKACJA ZDALNA 2019/20
- EDUKACJA ZDALNA 2020/2021
- EDUKACJA ZDALNA 2021/2022
LUTY
26 II - 01 III POZNAJEMY ZAWODY
1. JAK PRACUJE EKSPEDIENTKA?
2. IDZIEMY DO FRYZJERA
3. CO KUCHARKA WŁOŻY DZISIAJ DO GARNKA?
GOTUJEMY PIEROGI Z MAMĄ MICHAŁA
4. PRACA ODWAŻNEGO STRAŻAKA
5. W KLINICE WETERYNARYJNEJ
Jak ten czas szybko leci....Przed nami wyzwania kolejnego tygodnia. Mam nadzieję, że dzieci już się wychorowały i zaczną do nas wracać. Przełożyłam piątkowe eksperymenty z wulkanem na ten tydzień, by skorzystało więcej dzieci. Tak, że w któryś dzień wstrzelimy się między zajęcia z naszymi "wybuchami" :)
Ten tydzień przeznaczyłam na orientację zawodową, czyli ulubione zabawy dzieci w wcielanie się w różne życiowe role. Pogoda ma nam dopisać, więc odwiedzimy sklepy, zajrzymy do salonu fryzjerskiego, ale największą atrakcją tego tygodnia będzie spotkanie z kucharką z krwi i kości, czyli mamą Michała, z którą dzieci samodzielnie ulepią pierogi !!!
Oj, będzie się działo.
Mam prośbę, urządzamy sklepik spożywczy w sali. Jeżeli ktoś z Państwa może nam przekazać opakowania po produktach spożywczych /kaszach, ryżach, herbatach itp/, zabawa będzie jeszcze lepsza. Pojemniki, puszki zamykane, wszystko, co możemy postawić na sklepikowej ladzie, kupować i sprzedawać. Dziękujemy. Jeżeli u kogoś zalega stara, nieużywana kuchenna waga, chętnie wypożyczymy. Dziękujemy za pomoc.
19 II - 23 II LABORATORIUM PROFESORA MENZURKI
1. CO TO JEST LABORATORIUM?
2. KOLOROWE BAŃKI
3. CO PŁYWA A CO TONIE?
4. ZABAWY KOLORAMI
5. KOLOROWY WULKAN
W tym tygodniu będzie ciekawie, ponieważ będziemy doświadczać, badać, eksperymentować. Dzieci poznają kilka ciekawych zabaw badawczych, w których aktywnie będą uczestniczyć i które będą przeżywać. Założymy sobie mini -laboratorium z prawdziwym wyposażeniem. Wykonując proste doświadczenia dzieci będą próbować wysuwać wnioski, wypowiadać się nt zaobserwowanych zjawisk.
12 II - 16 II PUCHATKOWE BAJKOWISKO
1. BAJKI, BAJECZKI
2. KRASNOLUDKOWE ZABAWY
3. SPOTKANIE Z PINOKIEM I KRÓLEWNĄ KŁAMCZUSZKĄ
PUCHATKOWY DZIEŃ BEZ PLASTIKU
4. BAJKOWI BOHATEROWIE- ZAGADKI
5. ZAPRASZAMY DO TEATRU
Skończyły się ferie zimowe, wracamy z urlopów, wyjazdów do przedszkola. Pierwszy tydzień po dłuższym, wolnym okresie minie nam lekko i przyjemnie, aby ponownie wrócić do systematycznej pracy.
W nadchodzących dniach dzieci utrwalą treść znanych bajek, imiona bajkowych bohaterów. Przypomnimy pojęcie MORAŁ i sprawdzimy, że niemal każda klasyczna bajka, przekazuje ważne wartości i czegoś mądrego uczy. Porozmawiamy o wartości czynienia dobra, mówienia prawdy, o znaczeniu życzliwości, uczciwości i otwartości na innych.
W środę zorganizujemy sobie DZIEŃ BEZ PLASTIKU, będziemy korzystać tylko z drewnianych zabawek. Jak ktoś ma ochotę, może podobnie jak w ubiegłym roku wypożyczyć na ten jeden dzień jakieś drewniane zabawki. Dobrze, jakby nie było zbyt drobnych elementów. My posiadamy również spory ich zestaw i to w dużej mierze dzięki Państwa życzliwości.
Od poniedziałku wprowadzamy dyżury w kącikach- mamy już przygotowaną tablicę ze zdjęciami. Do tej pory dzieci dyżurowały okazjonalnie.
Wprowadzamy również stały Kącik wycinania- dzieci będą miały dostęp do nożyczek, oczywiście pod kontrolą nauczyciela. Mam prośbę, abyście Państwo pozwalali dzieciom w domu wycinać, bo one to uwielbiają a o wiele łatwiej dopilnować jedno dziecko w domu, niż wycinającą grupę w sali przedszkolnej. Pozwólcie im wycinać obrazki ze starych gazet, ciąć papier na paski, rozcinać, wycinać figury. To czynność przygotowująca do trzymania przyboru do pisania, bo usprawnia pracę nadgarstka, mięśni palców i całych rączek.
13 II- 17 II PUCHATKOWY KARNAWAŁ
1. CO TO JEST KARNAWAŁ?
2. WIELKI BAL KARNAWAŁOWY
3. KARNAWAŁ W BIBLIOTECE
4. KOLOROWE BALONY
5. WESOŁE MASKI
Przed nami tydzień pełen wrażeń. W poniedziałek pieczemy pączki. We wtorek uczestniczymy w wielkim, oczekiwanym przez dzieci przez cały rok BALU PRZEBIERAŃCÓW. W środę będziemy uczestniczyć w kolejnych przygodach Wróbelka Elemelka w BIBLIOTECE, ale również dowiemy się więcej nt samego karnawału. Dwa pozostałe dni to czas zabaw z balonami i maskami, Będzie się działo!!!
!2. DYSCYPLINY UPRAWIANE NA ŚNIEGU
3. DYSCYPLINY UPRAWIANE NA LODZIE
4. BEZPIECZNA ZIMA
5. ZIMOWA ODZIEŻ I SPRZĘTY SPORTOWE
Korzystając z dobrodziejstwa pogody, przybliżymy sobie rodzaje zimowych dyscyplin sportowych, z naciskiem na ogromny wpływ ruchu na zdrowie człowieka. Przybliżymy nazewnictwo dyscyplin uprawianych na lodzie, śniegu oraz nazwy elementów garderoby i sprzętów niezbędnych do ich uprawiania. Zwrócimy również uwagę na wagę bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. W dalszym ciągu utrwalamy nazwy części ciała.
14 lutego odbędzie się w naszym przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY.
Proszę przemyśleć kwestię stroju dla dziecka.
3. KAPELUSZOWY BAL- ZABAWY Z BABCIĄ I DZIADKIEM
4. SPOTKANIE Z BAŁWANKIEM
5. ZIMOWE ZABAWY Z LODEM
Skończyły się ferie, czas powrócić do rzeczywistości, stałego rytmu i ustalonego porządku. Nadchodzący tydzień to czas tematyki dotyczącej zimy i jej charakterystycznych cech. Mam nadzieję, że uda nam się poobserwować śnieg, ponieważ będziemy w tym tygodniu sporo doświadczać.
Przede wszystkim jednak przed nami nasza długo oczekiwana uroczystość dla naszych babć i dziadków. Przypominam, czekamy na gości:
01. II. 2023, czyli w środę o godzinie 9.30
Bardzo proszę o przyprowadzenie dzieci we wtorek do godziny 8.00.
Dziadków serdecznie prosimy o obuwie zmienne.
Kapelusze przekazujemy do przedszkola we wtorek.
Dzieci ubieramy wg wcześniejszych ustaleń: chłopcy biała góra /koszula, trykotka lub polówka/, ciemne spodnie, dziewczynki biała góra /bluzka lub trykotka/, spódniczki tiulowe. Kto nie ma, my mamy do pożyczenia.
Dziekuję!