- PUCHATKOWA GALERIA ZDJĘĆ
- KWIECIEŃ
- PUCHATKOWE CZYTANKOWO
- KĄCIK CZERWONE SERDUSZKO
- PUCHATKOWY KĄCIK JUBILATA
- ZAKŁADKA SZEŚCIOLATKA
- O GRUPIE-INFORMACJE DLA RODZICÓW
- PUCHATKOWE CIEKAWOSTKI I ARTYKUŁY
- KOMPETENCJE KLUCZOWE
- MAJ
- CZERWIEC
- WRZESIEŃ
- PAŹDZIERNIK
- LISTOPAD
- GRUDZIEŃ
- STYCZEŃ
- LUTY
- MARZEC
- EDUKACJA ZDALNA 2019/20
- EDUKACJA ZDALNA 2020/2021
- EDUKACJA ZDALNA 2021/2022
LUTY
10 II - 14 II TAJEMNICE ZIEMI
1. ŚLADY PRZESZŁOŚCI- PALEONTOLOG I ARCHEOLOG
2. SKARBY ZIEMI
3. W ŚWIECIE DINOZAURÓW
4. DŹWIĘKI ZIEMI
5. DINOZAUROWE ZABAWY
PUCHATKOWE WALENTYNKI
Dinozaury to jeden z ciekawszych tematów w roku. Niemal każde dziecko interesuje się tymi wymarłymi zwierzętami. Niektóre z dzieci znają ich nazwy, a nawet wiedzą czym się odżywiały, jakie miały ubarwienie. W nadchodzącym tygodniu porozmawiamy o pradawnych czasach, zwierzętach, również o tym jak żył człowiek pierwotny. Dzieci poznają skarby skryte głeboko pod ziemią czy wodą. Będziemy rozpatrywać rożnice pomiędzy paleontologirm a archeologiem. Będziemy dużo doświadczać, badać, odkrywać.
UTRWALAMY LITERY: O, o, A, a, I, i, E, e, M, m, T, t, D, d, y, Y, K, k, R, r, L, l, U, u, S, s, B, b, N, n,
NOWA LITERA: W, w
UTRWALAMY CYFRY: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
NOWA CYFRA:
ZNAMY ZNAKI: =
NOWY ZNAK: <, >
UTRWALAMY DOTYCHCZASOWY MATERIAŁ, UKŁADAMY I CZYTAMY CZYTAMY PROSTE WYRAZY Z POMOCĄ KLASERA
WYRAZY Z NOWĄ LITERĄ: woda, wata, winda, dywan, sowa, sawanna, towar, paw, staw, lew, WALENTYNKI
03 II - 07 III PUCHATKOWY LOT W KOSMOS
1. BAL KARNAWAŁOWY
2. ZIEMIA- NASZA PLANETA
3. UKŁAD SŁONECZNY
4. KOSMICZNY LOT MUZYCZNY
5. KOSMICZNE ZABAWY I ZAGADKI
PUCHATKOWE KOCIE URODZINKI
Przed nami ekscytujący tydzień. Lecimy w KOSMOS- a to jeden z bardziej interesujących dzieci tematów. Postaramy się, aby było ciekawie i wesoło. Będzie dużo nowych pojęć, działań ruchowych, zabawy matematyczne a także zabawy uruchamiające wyobraźnię, czyli działania plastyczne i konstruowanie.
Serdecznie proszę, aby dzieci przyniosły do przedszkola zabawkowe rakiety, albumy, książki o kosmosie, co kto posiada. Będziemy je penetrować, wyszukiwać ciekawych i interesujących wiadomości.
Tydzień jednak rozpoczniemy balowym szaleństwem, przypominam o strojach dla dzieci. Proszę już rano w szatni wyszykować dzieci, by wchodziły do sali przebrane.
W lutym obchodzimy Dzień Kota, dlatego w piątek 7 II odbędą się urodzinki Julki U. i Nadii, w kocim klimacie. Można dzieciom dać uszka, ogonek jeżeli ktoś posiada, ubrać na jednolity kolor.
UTRWALAMY LITERY: O, o, A, a, I, i, E, e, M, m, T, t, D, d, y, Y, K, k, R, r, L, l, U, u, S, s, B, b
NOWA LITERA: N, n
UTRWALAMY CYFRY: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
NOWA CYFRA: 10
ZNAMY ZNAKI:
NOWY ZNAK: =
NOWE WYRAZY DO CZYTANIA:
bal, but, buty, banan, kobra, robi, brat, brak, krab, kraby, burak, buraki,
Bolek, Beata, Basia, Bella,
Kto to?
To Bolek i Bobek.
Bobek to kot Bolka.
Bolek ma banana a Bobek mleko.
KOSMICZNE WYRAZY DO UKŁADANIA:
kosmos, kometa, orbita, satelita, meteoryt, sonda, rakieta, asteroid, Uran, Merkury, Mars, lot, niebo,
To kosmos. To Mars, to Merkury a tam Uran. A to meteoryty. O! A tam kometa.
To lot rakiety.
PROSZĘ UTRWALAĆ Z SZEŚCIOLATKAMI NOWE LITERY Z POMOCĄ KLASERA.
-Utrwalamy z dziećmi nazwy pór roku, dni tygodnia, nazwy miesięcy- jeszcze nie wszyscy potrafią
-Utrwalamy adres domowy: miasto, ulica, nr domu i mieszkania- są dzieci, które nie potrafia podać ulicy lub numeru domu
-Utrwalamy informacje dotyczące pracy zawodowej rodziców- czym się zajmuje rodzic, jaki zawód wykonuje.
Jak ten czas szybko leci....Przed nami wyzwania kolejnego tygodnia. Mam nadzieję, że dzieci już się wychorowały i zaczną do nas wracać. Przełożyłam piątkowe eksperymenty z wulkanem na ten tydzień, by skorzystało więcej dzieci. Tak, że w któryś dzień wstrzelimy się między zajęcia z naszymi "wybuchami" :)
Ten tydzień przeznaczyłam na orientację zawodową, czyli ulubione zabawy dzieci w wcielanie się w różne życiowe role. Pogoda ma nam dopisać, więc odwiedzimy sklepy, zajrzymy do salonu fryzjerskiego, ale największą atrakcją tego tygodnia będzie spotkanie z kucharką z krwi i kości, czyli mamą Michała, z którą dzieci samodzielnie ulepią pierogi !!!
Oj, będzie się działo.
Mam prośbę, urządzamy sklepik spożywczy w sali. Jeżeli ktoś z Państwa może nam przekazać opakowania po produktach spożywczych /kaszach, ryżach, herbatach itp/, zabawa będzie jeszcze lepsza. Pojemniki, puszki zamykane, wszystko, co możemy postawić na sklepikowej ladzie, kupować i sprzedawać. Dziękujemy. Jeżeli u kogoś zalega stara, nieużywana kuchenna waga, chętnie wypożyczymy. Dziękujemy za pomoc.
3. CO PŁYWA A CO TONIE?
4. ZABAWY KOLORAMI
5. KOLOROWY WULKAN
W tym tygodniu będzie ciekawie, ponieważ będziemy doświadczać, badać, eksperymentować. Dzieci poznają kilka ciekawych zabaw badawczych, w których aktywnie będą uczestniczyć i które będą przeżywać. Założymy sobie mini -laboratorium z prawdziwym wyposażeniem. Wykonując proste doświadczenia dzieci będą próbować wysuwać wnioski, wypowiadać się nt zaobserwowanych zjawisk.
12 II - 16 II PUCHATKOWE BAJKOWISKO
1. BAJKI, BAJECZKI
2. KRASNOLUDKOWE ZABAWY
3. SPOTKANIE Z PINOKIEM I KRÓLEWNĄ KŁAMCZUSZKĄ
PUCHATKOWY DZIEŃ BEZ PLASTIKU
4. BAJKOWI BOHATEROWIE- ZAGADKI
5. ZAPRASZAMY DO TEATRU
Skończyły się ferie zimowe, wracamy z urlopów, wyjazdów do przedszkola. Pierwszy tydzień po dłuższym, wolnym okresie minie nam lekko i przyjemnie, aby ponownie wrócić do systematycznej pracy.
W nadchodzących dniach dzieci utrwalą treść znanych bajek, imiona bajkowych bohaterów. Przypomnimy pojęcie MORAŁ i sprawdzimy, że niemal każda klasyczna bajka, przekazuje ważne wartości i czegoś mądrego uczy. Porozmawiamy o wartości czynienia dobra, mówienia prawdy, o znaczeniu życzliwości, uczciwości i otwartości na innych.
W środę zorganizujemy sobie DZIEŃ BEZ PLASTIKU, będziemy korzystać tylko z drewnianych zabawek. Jak ktoś ma ochotę, może podobnie jak w ubiegłym roku wypożyczyć na ten jeden dzień jakieś drewniane zabawki. Dobrze, jakby nie było zbyt drobnych elementów. My posiadamy również spory ich zestaw i to w dużej mierze dzięki Państwa życzliwości.
Od poniedziałku wprowadzamy dyżury w kącikach- mamy już przygotowaną tablicę ze zdjęciami. Do tej pory dzieci dyżurowały okazjonalnie.
Wprowadzamy również stały Kącik wycinania- dzieci będą miały dostęp do nożyczek, oczywiście pod kontrolą nauczyciela. Mam prośbę, abyście Państwo pozwalali dzieciom w domu wycinać, bo one to uwielbiają a o wiele łatwiej dopilnować jedno dziecko w domu, niż wycinającą grupę w sali przedszkolnej. Pozwólcie im wycinać obrazki ze starych gazet, ciąć papier na paski, rozcinać, wycinać figury. To czynność przygotowująca do trzymania przyboru do pisania, bo usprawnia pracę nadgarstka, mięśni palców i całych rączek.
13 II- 17 II PUCHATKOWY KARNAWAŁ
1. CO TO JEST KARNAWAŁ?
2. WIELKI BAL KARNAWAŁOWY
3. KARNAWAŁ W BIBLIOTECE
4. KOLOROWE BALONY
5. WESOŁE MASKI
Przed nami tydzień pełen wrażeń. W poniedziałek pieczemy pączki. We wtorek uczestniczymy w wielkim, oczekiwanym przez dzieci przez cały rok BALU PRZEBIERAŃCÓW. W środę będziemy uczestniczyć w kolejnych przygodach Wróbelka Elemelka w BIBLIOTECE, ale również dowiemy się więcej nt samego karnawału. Dwa pozostałe dni to czas zabaw z balonami i maskami, Będzie się działo!!!
!2. DYSCYPLINY UPRAWIANE NA ŚNIEGU
3. DYSCYPLINY UPRAWIANE NA LODZIE
4. BEZPIECZNA ZIMA
5. ZIMOWA ODZIEŻ I SPRZĘTY SPORTOWE
Korzystając z dobrodziejstwa pogody, przybliżymy sobie rodzaje zimowych dyscyplin sportowych, z naciskiem na ogromny wpływ ruchu na zdrowie człowieka. Przybliżymy nazewnictwo dyscyplin uprawianych na lodzie, śniegu oraz nazwy elementów garderoby i sprzętów niezbędnych do ich uprawiania. Zwrócimy również uwagę na wagę bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. W dalszym ciągu utrwalamy nazwy części ciała.
14 lutego odbędzie się w naszym przedszkolu BAL KARNAWAŁOWY.
Proszę przemyśleć kwestię stroju dla dziecka.
3.
KAPELUSZOWY BAL- ZABAWY Z BABCIĄ I DZIADKIEM
4. SPOTKANIE Z BAŁWANKIEM
5. ZIMOWE ZABAWY Z LODEM
Skończyły się ferie, czas powrócić do rzeczywistości, stałego rytmu i ustalonego porządku. Nadchodzący tydzień to czas tematyki dotyczącej zimy i jej charakterystycznych cech. Mam nadzieję, że uda nam się poobserwować śnieg, ponieważ będziemy w tym tygodniu sporo doświadczać.
Przede wszystkim jednak przed nami nasza długo oczekiwana uroczystość dla naszych babć i dziadków. Przypominam, czekamy na gości:
01. II. 2023, czyli w środę o godzinie 9.30
Bardzo proszę o przyprowadzenie dzieci we wtorek do godziny 8.00.
Dziadków serdecznie prosimy o obuwie zmienne.
Kapelusze przekazujemy do przedszkola we wtorek.
Dzieci ubieramy wg wcześniejszych ustaleń: chłopcy biała góra /koszula, trykotka lub polówka/, ciemne spodnie, dziewczynki biała góra /bluzka lub trykotka/, spódniczki tiulowe. Kto nie ma, my mamy do pożyczenia.
Dziekuję!